You are currently viewing Pasożyty żyją w nas

Pasożyty żyją w nas

💢Według danych WHO:
➡️W ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi, w Europie – co 3 osoba, w USA 85-95 % społeczeństwa.

➡️Uczeni twierdzą, że na początku XXI wieku 95% populacji na świecie była zarażona pasożytami. 99,9% ludzi, którzy mają w domu zwierzęta (nawet gryzonie, czy ptaki) jest nosicielami pasożytów.

➡️Pasożyty są przyczyną 14 mln śmiertelnych przypadków na rok.


😮W ludzkim organizmie może przebywać ponad 300 gatunków pasożytów.😪Wbrew obiegowemu poglądowi, że pasożyty żyją jedynie w naszym jelicie grubym, można je odkryć w każdej części naszego ciała.😵Żyją w płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, przełyku, krwi, oczach, a także w mózgu.😵Dostają się one do organizmu człowieka różnymi drogami.
➡️Najczęściej zarażenie pasożytami związane jest ze spożyciem zakażonej wody i żywności.

➡️Pasożyty przedostają się do naszego wnętrza przez ukąszenie komara, a nawet poprzez powietrze, w którym kurz stanowi transport dla jajeczek pasożytów

.➡️Kocie i psie pchły przenoszą jajeczka glist.

➡️Zwierzęta, rozgryzając je, połykają jajeczka i poprzez swój wilgotny oddech rozsiewają je na odległość do 5 metrów.

➡️Często zarażenie ma miejsce podczas kąpieli w zbiornikach słodkowodnych.

➡️Coraz częstsze są również zarażenia noworodków jeszcze w łonie matki.

➡️Jajeczka owsików zachowują żywotność do 6 miesięcy i przez bieliznę osobistą, pościel, maskotki i ręce dostają się do ust dzieci.

➡️Jajeczka glist trafiają do nas przez źle umyte truskawki, pietruszkę, koperek, jabłka, winogrona, gruszki, śliwki itp.

➡️Szaszłyki lub domowa słonina, to 95% gwarancja zarażenia włośnicą.

➡️Solona i suszona ryba oraz kawior są przyczyną zarażenia tasiemcem, który osiąga długość 14 metrów i który może przeżyć w Waszych organizmach do 25 lat.😮Zarazić można się przez brudne ręce i to nie tylko swoje, ale i sprzedawców, kucharzy, kelnerów.😮Jajeczka pasożytów podróżują na pieniądzach i poręczach środków transportu publicznego.😵Wysokie stężenie pasożytów obserwuje się w takich produktach żywnościowych, jak bekon, wędzona kiełbasa, szynka, parówki, wieprzowina w każdej formie, wołowina, baranina, drób.

Przynajmniej raz do roku, najczęściej na wiosnę (w najlepszym czasie na oczyszczanie) specjaliści zalecają takie kuracje oczyszczające nawet bez wykonywania badań na obecność pasożytów.😮W zwykłym mikrobiologicznym badaniu kału na obecność pasożytów, prawdopodobieństwo ich wystąpienia w tym materiale sięgać może jedynie 5-10%.
😪Objawy obecności pasożytów w organizmie mogą manifestować się w najróżniejszych narządach i układach.
💢W układzie trawiennym:
gazy, wzdęcia, odbijanie, biegunka, zaparcie, uczucie palenia i skurcze jelit, zakłócenia perystaltyki, zespół drażliwego jelita, śluz w stolcu, zespół złego wchłaniania, nietolerancje pokarmowe, niski lub wysoki poziom cukru we krwi, nienasycony apetyt lub jego brak, anoreksja, nadwaga, niedowaga.
💢W systemie odpornościowym:
zespół chronicznego zmęczenia, osłabienie, częste przeziębienia i grypy, chroniczny nieżyt nozdrzy tylnych, częste infekcje zatok.W układzie mięśniowym i nerwowym:
otępienie umysłowe, problemy z pamięcią, zaburzenia snu i bezsenność, zgrzytanie zębami, osłabienie słuchu i wzroku, bóle mięśni i stawów.
💢Oznaki zewnętrzne:
alergie, wykwity skórne, pokrzywki, obrzęki, egzema, trądzik, białe plamy wokół ust, opuchnięcie warg, niebieskie zabarwienie białkówek oczu, świąd odbytu, uszu.

➡️Wygląd zewnętrzny człowieka mocno zanieczyszczonego pasożytami jest również dość charakterystyczny.

➡️Blada skóra i sińce pod oczami stanowią charakterystyczne objawy obecności pasożytów, ale również pękanie pięt, rozdwajanie paznokci, nadmierne ślinienie i inne (j.w.).

➡️Inne objawy to chrapanie i zgrzytanie zębami, tendencja do zaśluzowanych i powiększonych migdałów.

➡️Objawy emocjonalne również mogą być związane z obecnością pasożytów.

➡️Wśród nich znajdziemy apatię, depresję, nerwicę, niepokój, uczucie bezsilności, rozdrażnienie, nadaktywność ruchowa u dzieci.
♥️Zapraszamy na Diagnostykę obciążeń organizmu.Dobieramy indywidualnie kuracje dla naszych Pacjentów♥️📳Tel. 501969727 📳

Dodaj komentarz